Blog
Posted in

Zobacz, jak przygotować wyprawkę i dom na przybycie szczeniaka

Posted in

Zdecydowane – wkrótce zamieszka z Tobą pies. Zorganizuj więc z wyprzedzeniem wszystkie niezbędne akcesoria. Legowisko, obroża, smycz, twarde gryzaki… Co jeszcze Ci się przyda? Pomagamy skompletować wyprawkę oraz przygotować dom na szczeniaka!

Decyzja zapadła!

Łatwo jest podjąć decyzję o przygarnięciu do domu kudłatego przyjaciela. Kolejnym krokiem jest stworzenie czworonogowi komfortowej przestrzeni. Dobrze dobrane legowisko dla psa to podstawa, jednak to tylko część wyprawki dla szczeniaka. Zobacz, co dokładnie powinno znaleźć się na Twojej liście zakupów!

Co powinno znajdować się w wyprawce dla szczeniaka?

Po pierwsze: legowisko. Szczeniak potrzebuje własnego miejsca do spania i odpoczynku. Wygodne, bezpieczne, ekologiczne legowisko – obstawiamy, że właśnie takie wybrałby Twój pies. Szukaj posłania z hipoalergicznych oraz atestowanych materiałów z certyfikatem Oeko-Tex®. Przed zakupem sprawdź, jak dobrać rozmiar legowiska do wielkości psa.

Co jeszcze Wam się przyda?

  1. Smycz i wygodna obroża – najlepiej miękka skórzana, z możliwością regulacji obwodu.
  2. Komplet dwóch misek – na karmę i na wodę.
  3. Szczotka – szczenięcą sierść najłatwiej wyczesuje się szczotką z naturalnego włosia.

Pamiętaj też, że młodziutki pies chętnie bawi się absolutnie… wszystkim! Szczególnie interesujące okazują się buty, jednak nie tylko one. Lubiane bywają też koce, poduszki czy inne przedmioty, które akurat znajdą się w psim zasięgu. Pomyśl więc o zabawkach dla szczeniaka. Zainwestuj w naturalne gryzaki dla psów maskotki albo piłeczki, za którymi psiak może ganiać do woli, a unikniesz niepotrzebnych strat.

Najważniejsze zasady przygotowania domu przed pojawieniem się pupila

Czas na rearanżację domowej przestrzeni. Przygotowanie domu na szczeniaka to miejscami prawdziwa operacja logistyczna. Podpowiadamy więc, jak się za to zabrać!

Spokojne miejsce na legowisko dla psa

Równie ważny, co wybór idealnego legowiska, jest wybór miejsca na psie posłanie. Pies od początku powinien się przyzwyczajać do „swojego” kąta. Nie może być to miejsce przypadkowe ani tym bardziej z jakichś powodów dla niego niekomfortowe. Idąc tym tropem, otwarte przestrzenie są kiepskim pomysłem. Podobnie jak miejsca przy kaloryferze – zimą będzie tam zbyt gorąco. Jeśli z kolei ulokujesz legowisko \w sypialni, podczas gdy to w kuchni toczy się domowe życie, jest niemal pewne, że szczeniak… nie będzie korzystał zbyt często ze swojego posłania.

Psie łóżko ukryte za kuchennymi drzwiami albo w kącie, z którego nie da się obserwować świata? To też może się nie udać! Psy potrzebują własnej przestrzeni, jednocześnie lubią mieć wszystko i wszystkich na oku. Poszukaj zatem miejsca zacisznego, ale takiego, z którego psiak będzie miał oko na otoczenie.

Wyeliminowanie niebezpiecznych przedmiotów

Szczenięta są z natury ciekawskie, a do tego bardzo pomysłowe. Warto dlatego zadbać o bezpieczną przestrzeń wokół szczeniaka.

  1. Postaraj się więc maksymalnie dosunąć meble do ściany.
  2. Zabezpiecz firanki oraz zasłony.
  3. Sprawdź stabilność lamp podłogowych i innych sprzętów, które łatwo strącić.

Pochowaj niebezpieczne przedmioty. Poza psim zasięgiem muszą koniecznie znaleźć się kable oraz drobiazgi, które da się połknąć, Uwaga na rośliny doniczkowe! Wiele gatunków, które trzymamy w domach, ma trujące liście. Nie jesteś pewien? Na wszelki wypadek ustaw donicę wyżej lub wynieś do pomieszczenia, gdzie pies nie będzie miał wstępu.

Zabezpieczenie podłóg

Gdy w domu pojawia się pies, oznacza to dodatkową dawkę radości w pakiecie z dodatkowym… sprzątaniem. Zanim szczeniak nauczy się dawać znać, że potrzebuje wyjść na dwór, minie trochę czasu. Od pierwszych dni warto oczywiście pracować nad nauką czystości w domu. Pomyśl jednak zawczasu o zabezpieczeniu drewnianych podłóg. Możesz np. pokryć je ekologicznym impregnatem. W ten sposób na drewnie nie pozostaną plamy. Zaimpregnowany parkiet to jeszcze jeden plus: ma dużo lepszą przyczepność, dzięki czemu łapy psiaka będą się mniej ślizgać.

Szczeniak w domu to radość, ale i obowiązek

Czworonożny kumpel w domu to oczywiście obowiązek, ale i potężna dawka ciepła. Im więcej wiesz o potrzebach swojego nowego przyjaciela, tym bardziej zgrany tandem stworzycie. Poczytaj co nieco, a lepiej zrozumiesz psi świat. A tymczasem zajrzyj do Rexproduct i już teraz skompletuj wyprawkę dla szczeniaka. Znajdziesz tu ekologiczne budy, legowiska, transportery, twarde gryzaki dla psów i wiele więcej – sprawdź!

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0