Wielkość psa a rozmiar legowiska. Jak wybrać odpowiednie? | Rexproduct

Wielkość psa a rozmiar legowiska. Jak wybrać odpowiednie?

W przypadku legowisk dla psów można śmiało powiedzieć, że wielkość ma kluczowe znaczenie. Komfortowy sen jest podstawą zdrowego trybu życia – nie tylko u ludzi. Zwierzęta, śpiąc, muszą mieć możliwość swobodnego rozciągnięcia się, przyjęcia dowolnej pozycji, a czasem również przytulenia się do miękkiego rantu. Jak prawidłowo dobrać rozmiar posłania? Poznaj najprostsze sposoby na to, by wybrać idealny model legowiska dla swojego czworonoga!

Rozmiar legowiska dla psa ma ogromne znaczenie

Odpowiednio dobrane posłanie to podstawa zdrowego snu i efektywnego wypoczynku. Psy spędzają większą część dnia śpiąc – dorosłe zwierzę przeznacza na to 14 do 15 godzin na dobę, a szczenię – aż 18 do 20 godzin! Dlatego warto zadbać o to, by mogły robić to w pełni komfortowo, gdyż bezsenność lub niska jakość snu są szkodliwe dla zdrowia.

Podstawą jest wybór właściwego rozmiaru legowiska dla psa. Zbyt małe uniemożliwi zwierzakowi swobodne rozciąganie, przeciąganie i wymusi spanie w niewygodnej pozycji. Z kolei zbyt duże może wydawać się pupilowi mało bezpieczne i nieprzytulne.

Sposoby, dzięki którym dopasujesz legowisko do Twojego pupila

Prężnie działamy na rynku jako producent legowisk dla psów, wiemy więc doskonale, że wybranie odpowiedniego rozmiaru posłania wielu właścicielom czworonogów wydaje się trudne. Tymczasem to całkiem proste zadanie. Wystarczy:

  • w prawidłowy sposób zmierzyć swojego pupila,
  • uważnie obserwować go na co dzień,
  • wziąć pod uwagę jego stan zdrowia.

Dzięki temu bez problemu będziesz w stanie określić, który model sprawdzi się najlepiej w przypadku Twojego pupila.
legowisko-dla-psa-wielkosc

Centymetr w ruch!

Najprostszym sposobem na dobranie właściwego rozmiaru legowiska dla psa jest dokładne zmierzenie swojego czworonoga w stanie spoczynku – czyli kiedy leży. Ważna będzie odległość od nosa aż do nasady ogona. Pomiar łatwo wykonasz za pomocą zwykłego centymetra krawieckiego. Pamiętaj, żeby do uzyskanego wyniku dodać ok. 20 cm „rezerwy”, żeby Twój pies mógł swobodnie wyciągnąć się na swoim nowym posłaniu. Uzyskany w ten sposób wynik będzie oznaczał optymalną długość legowiska.

Obserwacja czworonoga

Kolejną ważną kwestią jest uważna obserwacja swojego pupila. W jakiej pozycji śpi najchętniej? Wybiera bardzo miękkie miejsca (np. na kanapie) czy woli położyć się na podłodze? Preferuje przytulne zakątki czy raczej rozciąga się swobodnie? Idealne legowisko dla psa musi dawać czworonogowi możliwość ułożenia się w wygodnej dla niego pozie.

  • Jeśli zwierzak lubi spać wyciągnięty na otwartych przestrzeniach – postaw na owalną poduszkę Pill wypełnioną włókniną lub wygodny materac z pianki.
  • Jeżeli jesteś opiekunem psa, który woli przytulić się do czegoś miękkiego lub w czasie snu opierać pysk na jakimś podwyższeniu – wybierz legowisko z podwyższonym rantem takie jak proponowane przez nas modele SoftColor lub Soft.
  • Dla nieśmiałych lub lękliwych zwierzaków, które cenią sobie prywatność i własną przestrzeń, doskonałym wyborem będzie domowa buda.

rozmiar-legowiska-dla-psa

Pamiętaj o potrzebach zdrowotnych Twojego psa

Wybór właściwego modelu posłania jest szczególnie ważny w przypadku zwierząt chorych – np. cierpiących na zwyrodnienia stawów – w trakcie rekonwalescencji oraz starszych. Rozmiar legowiska dla psa w tym przypadku to nie wszystko, choć oczywiście powinien być dobrany ze szczególną starannością. Liczą się również jego kształt, możliwość wygodnego oparcia się o wysokie ranty lub ich brak, który ułatwi kładzenie się. Istotny jest także rodzaj wypełnienia. Dla czworonogów o specjalnych potrzebach doskonałym wyborem będzie posłanie wykonane z pianki z efektem pamięci.

Sprawdź naszą ofertę legowisk!

Będąc doświadczonym producentem legowisk dla psów, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla komfortu i zdrowia Twojego czworonoga jest odpowiednie posłanie. Przygotowaliśmy bardzo zróżnicowaną ofertę ekologicznych produktów – łączą je wysoka jakość, staranne wykończenie i nowoczesny design, co doceniają klienci zarówno w kraju, jak i za granicą.

Projektując legowiska dla psów, na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby czworonogów. Nie zapominamy jednak o oczekiwaniach właścicieli! Dlatego oferujemy eleganckie, stylowe posłania, które staną się ozdobą każdego pomieszczenia. Sprawdź propozycje na stronie internetowej Rexproduct i wybierz idealne posłanie dla swojego psa. W końcu zdrowy sen to podstawa!