Blog
Posted in

Materac czy poducha? Wybieramy legowisko dla pupila!

legowisko-dla-zwierzaka
Posted in

Regeneracja i komfortowy wypoczynek to niezbędne elementy zdrowego rozwoju pupila. Każdy miłośnik zwierząt doskonale wie, jak ważnym elementem jest dobrze dobrane legowisko, które umożliwia zachowanie odpowiedniej pozycji, swobodne ułożenie ciała i relaks podczas snu. Jeśli szukasz najlepszego rozwiązania i zastanawiasz się nad wyborem legowisk z materacem – poniżej przedstawiamy ich wszystkie zalety i krótką charakterystykę. Dowiedź się, jakie posłanie będzie najlepsze oraz na co zwrócić szczególną uwagę, by zapewnić swojemu psu niezakłócony odpoczynek. 

 

Legowisko dla psa lub kota – jedno z najważniejszych akcesoriów

To oczywiste, że każdy domowy zwierzak powinien posiadać swoje własne miejsce. Mimo że wielu właścicieli decyduje się na sen ze swoim kotem lub psem – to ich odpoczynek w ciągu dnia jest również istotny. Niezależnie od wieku pupila i ilości czasu spędzanego na zabawie, bardzo ważna jest regeneracja i krótkie drzemki. Właśnie ze względu na to, niezbędne okazuje się posiadanie legowiska, które umożliwia odpoczynek psa i kota o każdej porze dnia. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które zachęcają przede wszystkim aspektami wizualnymi, jednak bardzo ważne są również ich właściwości oraz materiał, z którego zostały wykonane.

Istnieje wiele ważnych kwestii, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru legowiska dla psa. Po pierwsze istotny jest rozmiar, umożliwiający swobodne ułożenie całego ciała. To właśnie od zmierzenia pupila powinno rozpocząć się poszukiwanie właściwego posłania. Dlatego też zalecane jest wykonanie pomiaru podczas snu, gdy pies znajduje się w najluźniejszej i najwygodniejszej dla siebie pozycji.

jakie-legowisko-dla-psa

Zalety legowiska z materacem

Bardzo popularnym rozwiązaniem i formą legowiska dla psa jest materac. Podstawową zaletą tego rodzaju posłania jest brak ograniczeń ruchowych. Jego uniwersalność doceniania jest przez wszystkie rasy, od najmniejszych do największych. Kolejną zaletą legowiska w formie materaca jest utrzymanie czystości. Wiele modeli posiada pokrowce, które mogą być z łatwością zdejmowane i prane w pralce. Na rynku dostępne są również modele wykonane z eko skóry, pozwalające na regularne czyszczenie lekko zwilżoną ściereczką. Podczas wyboru konkretnego modelu bardzo ważne jest wykonanie. Podejmując decyzje o zakupie, należy zwrócić uwagę na materiał, który został wykorzystany do stworzenia materacu. Dobra jakość to nie tylko gwarancja bezproblemowego użytkowania przez długi czas, ale przede wszystkim komfort i wygoda każdego pupila.

Kiedy wybrać legowisko-poduchę?

Legowisko-poducha to nowoczesne i bardzo popularne w ostatnim czasie rozwiązanie, charakteryzujące się uniwersalnym krojem. Standardowe legowisko dla kota lub psa posiada miękkie boki, które stanowią uzupełnienie posłania i są idealne dla pupili, które zmieniają pozycję podczas snu.

Legowisko-poducha nie posiada tego typu bocznych ograniczeń i pozwala na swobodne ułożenie podczas snu. Jedynym warunkiem jest właściwie dobrany rozmiar posłania, który umożliwi luźną pozycję z dodatkową rezerwą miejsca. Wiele psów podczas relaksacyjnego snu wystawia tylne łapki poza obręb posłania. W tej sytuacji wygodna i komfortowa pozycja jest bardzo ważna. Żadne ograniczenia przestrzeni nie są w stanie zaburzyć spokojnego snu. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem może okazać się legowisko-poducha.

legowisko-dla-psa

Gdy pies lub kot cierpi na różnorodne schorzenia

Wiele dużych ras oraz dojrzałych psów miewa problemy ortopedyczne. Niezbędna jest wtedy pomoc na wielu płaszczyznach i wybór specjalistycznego legowiska, które pozwoli na odciążenie stawów i kości. Doskonałym rozwiązaniem są nowoczesne materace ortopedyczne, wykonane ze specjalnej pianki, dopasowujące swój kształt do ciała psa.

Wygodne legowisko to szczęśliwy pupil

Komfort i wygoda psa to bardzo ważny element dla prawidłowego rozwoju. Jeśli szukasz nowoczesnych legowisk oraz niezbędnych akcesoriów – odwiedź stronę rexproduct.com! Oferujemy wysokiej jakości posłania, torby transportowe, posłania ortopedyczne i budy materiałowe. Nasze produkty wykonane zostały z ekologicznych, certyfikowanych materiałów, które doceniane są przede wszystkim ze względu na wysoką jakość, wytrzymałość i niebanalny, uniwersalny design.

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0