Blog
Posted in

Letnie aktywności dla psa. Jak zorganizować czas spędzany z pupilem? 

zabawy-na-swiezym-powietrzu-z-psem
Posted in

Upalne letnie dni, gdy temperatura przekracza ponad 30°, to czas, który nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Każdy właściciel doskonale wie, że wakacyjna pogoda to wymagający czas dla każdego zwierzaka. W niektórych sytuacjach zapewnienie im odpowiedniej aktywności to duże wyzwanie, szczególnie jeśli istnieją ograniczenia czasowe. Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować zabawę ze swoim psem na świeżym powietrzu oraz jak wykonać efektywny trening – poniżej znajdziesz kilka cennych rad i sprawdzonych sposobów. Dowiedź się, jak utrzymać dobrą kondycję swojego pupila i poznaj rozwiązania, które pozwolą Ci na wspólną zabawę i aktywne lato z psem!

 

Wymagająca pora roku dla wszystkich zwierzaków

Słoneczne letnie dni i bardzo wysoka temperatura na zewnątrz to czas, który nie zachęca do wspólnej zabawy ze zwierzakiem na świeżym powietrzu. I nie chodzi tu tylko o sam komfort, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo pupila. Zbyt długie przebywanie na słońcu oraz zaawansowany trening mogą sprawić, że pies narażony jest na szereg czynników zewnętrznych. Wysoka temperatura i duszne, suche powietrze to ryzyko odwodnienia i przegrzania. Podstawowymi objawami jest nadmierna senność, biegunka oraz wymioty. Każdy właściciel powinien obserwować swojego pupila, by w odpowiednim czasie zareagować i zapobiec hipertermii.

Pamiętaj, że organizm czworonoga nie jest w stanie zapewnić sobie termoregulacji, w taki sam sposób jak człowiek. Ryzyko wystąpienia udaru cieplnego u psów jest dużo większe.

legowisko-dla-psa

Letni trening

Z pewnością doskonale wiesz, że ważny dla psa jest regularny trening. Systematyczność w ćwiczeniu komend to niezbędny element odpowiedzialnej tresury, a fala upalnych dni nie stanowi sprzyjającej aury. Jeśli zastanawiasz się, jak powinien wyglądać trening dla psa latem – może zostać on ograniczony do podstawowych czynności podczas zwykłego spaceru do parku lub ulubionego miejsca, które mimo upałów kojarzy się Twojemu pupilowi z miłą i ciekawą zabawą. Warto wykorzystać ulubione zabawki psa.

Długie spacery

Mimo dusznej i upalnej pogody za oknem każdy pies powinien mieć zapewniony przynajmniej jeden dłuższy spacer w ciągu dnia. Najlepszym czasem może okazać się wczesny poranek lub późny wieczór. O tych porach temperatura spada o kilka stopni, a godzinne przejście z psem do lasu czy parku nie stanowi problemu. Jeśli jednak masz ograniczenia czasowe, kluczowym elementem przyjemnego spaceru jest również odpowiednio dobrane miejsce. W upalne dni wybieraj lokalizacje takie, jak łąki, lasy, parki czy deptaki przy zbiornikach wodnych. Będą one dużo przyjemniejsze niż nagrzane chodniki i asfaltowe ścieżki w miejskim zgiełku.

Eksploracja nowych terenów

W letnie i gorące dni bardzo ciekawym rozwiązaniem na udaną aktywność są nowe i nieznane wcześniej miejsca. Ciekawe lokalizacje poza miastem, do których dojedziesz samochodem to świetny pomysł na trening węchowy. Wielu właścicieli poleca specjalne przystosowane dla czworonogów zalewy, a także psie parki. Poznawanie nowego miejsca może okazać się świetnym rozwiązaniem, które zapewni Twojemu psu odpowiednią dawkę zabawy.

zabawy-z-pupilem-w-lecie

Gdy upał – czas na zabawę w domu!

Upalna aura na zewnątrz to świetny czas na wspólną zabawę i integrację z domownikami! Aktywność w pomieszczeniach to bardzo często wybierany wariant, który gwarantuje bezpieczeństwo czworonoga. Istotną kwestią jest skompletowanie odpowiednich zabawek nawet w formie szarpaków, piłek lub gryzaków.

Regeneracja psa to bardzo ważna kwestia, niezależnie od pory roku. Nawet krótki spacer w upalny dzień wymaga odpoczynku. Doskonałą pomocą okazują się wtedy dobrze dobrane legowisko dla psa, które może być wykorzystane zarówno w domowym zaciszu, jak i w ogrodzie.

Wspólne chwile to najlepsze, co możesz podarować pupilowi

Regularna aktywność to bardzo ważna kwestia, która pozwala utrzymać odpowiednią kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Mimo upalnej pogody na zewnątrz warto zapewnić pupilowi wystarczającą dawkę zabawy i aktywności, która pomoże w zaciśnięciu więzi. Jeśli szukasz oryginalnych i designerskich akcesoriów dla swojego czworonoga – odwiedź stronę rexproduct.com i skompletuj niezbędne wyposażenie. Na naszej stronie znajdziesz wygodne legowiska, budy oraz zabawki i gryzaki, które zainteresują Twojego pupila nawet w upalny dzień!

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0