Blog
Posted in

Jakie legowisko sprawdzi się dla dużego psa?

legowisko-dla-duzego-psa
Posted in

Wybór odpowiedniego legowiska dla psa to bardzo ważna kwestia, nie tylko ze względów wizualnych. Właściwy kształt, rozmiar i grubość mają duże znaczenie w zależności od wieku, gabarytów oraz aktywności pupila. Każdy właściciel czworonoga doskonale wie o tym, jak ważna jest regeneracja i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zastanawiasz się nad legowiskiem dla swojego pupila – poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek i informacji. Dowiedź się, jak wybrać posłanie dla dużego psa oraz na co zwrócić szczególną uwagę. 

 

Różne rasy, różne potrzeby

Jako opiekun psa, z pewnością wiesz, jak bardzo ważne jest wygodne miejsce, umożliwiające Twojemu zwierzęciu niezakłócony i komfortowy wypoczynek. Dobór legowiska to złożona kwestia, która wymaga wiedzy, pozwalającej na znalezienie rozwiązania dostosowanego do potrzeb czworonoga. W zależności od rasy i gabarytów psa, a także jego aktywności posłanie powinno posiadać wygodny rozmiar oraz być wykonane z wysokiej jakości materiałów. To oczywiste, że yorki, maltańczyki lub szpice miniaturowe mają zupełnie inne potrzeby i oczekiwania niż duże rasy, takie jak labrador, border collie, rottweiler lub owczarek niemiecki. Przestrzeń do ich wypoczynku powinna być dużo większa, a materiał, z którego wykonane zostało legowisko, musi tworzyć stabilne podłoże dla mięśni i kości.

legowisko-dla-psa

Legowisko dla dużego psa – najważniejsze cechy

Dobrze dobrane legowisko dla dużego psa powinno mieć odpowiedni rozmiar, ułatwiający bezproblemowy wypoczynek. Przed podjęciem decyzji należy zmierzyć dokładnie swojego pupila od nasady ogona do końca pyska, dodając do tego 20 centymetrów. Uzyskany wymiar to minimalny rozmiar legowiska, na którym pies poczuje się swobodnie i z łatwością rozprostuje cale ciało. Natomiast jeśli chodzi o szerokość posłania, jego wymiar powinien umożliwiać ułożenie zarówno głowy, jak i całego tułowia. Pamiętaj o tym, że zbyt małe legowisko dla psa odbiera komfort wypoczynku, a pupil może szukać odpowiedniego miejsca na kanapie lub w łóżku. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych rozwiązań, które umożliwią dokonanie najlepszego wyboru. Przykładem są:

  • pontony;
  • legowiska owalne z burtą;
  • poduszki;
  • kanapy i sofy;
  • legowiska prostokątne;
  • materace.

Wygodne posłanie dostosowane do potrzeb

Duże i aktywne rasy psów wymagają właściwego odpoczynku, który wspomoże ich regenerację i zapewni doskonałą kondycję fizyczną. Idealnym rozwiązaniem w tej kwestii są materace ortopedyczne. Tego typu produkty wykonane ze specjalistycznych gąbek typu memory, pozwalają na dopasowanie kształtu legowiska do ciała czworonoga.

Z pewnością wiesz, że duże i aktywne psy są bardziej narażone na wszelkie kontuzje, niektóre z nich cierpią również na dolegliwości kostne spowodowane obciążeniem genetycznym. W tej sytuacji najlepszym wyjściem i pomocą jest legowisko ortopedyczne dla psa, które gwarantuje pomoc dla kręgosłupa i stawów. Wysokiej jakości materiały wykorzystane do ich produkcji, pozwalają na wygodny odpoczynek nawet u schorowanych i starszych czworonogów.

duzy-pies-legowisko

Duże legowisko dla psa może być eko!

Miłośnicy zwierząt bardzo często szukają ekologicznych produktów, które wykonane zostały w sposób zrównoważony i bezpieczny dla środowiska. Legowiska dla psa stworzone z recyklingu są doskonałym rozwiązaniem, podkreślającym eko podejście do życia i troskę zarówno o domowe zwierzęta, jak i całą planetę. Niezwykle wygodne, posiadające nowoczesny design i funkcjonalne legowisko to niezbędny element domu każdego miłośnika zwierząt!

Podaruj komfort swojemu pupilowi

Bezpieczeństwo i komfort psa to istotna kwestia dla każdego właściciela. Odpowiednia regeneracja, stabilność kręgosłupa i kości to elementy, które mają duże znaczenie dla zachowania doskonałej kondycji fizycznej. Jeśli szukasz nowoczesnego, ekologicznego i wygodnego legowiska – odwiedź stronę rexproduct.com i wybierz posłanie dopasowane do potrzeb Twojego pupila! W naszej ofercie znajdziesz materace ortopedyczne, legowiska, budy, torby transportowe oraz wiele innych niezbędnych akcesoriów dla psów i kotów! Wszystkie nasze produkty cechuje nowoczesny design, trwałość i funkcjonalność. Odwiedź sklep internetowy i wybierz posłanie, które zagwarantuje Twojemu pupilowi bezproblemowy relaks i odpoczynek!

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0