Blog
Posted in

Opieka nad psem i kotem podczas wakacji. O czym warto pamiętać?

opieka-nad-pupilem-wakacje
Posted in

Wielu opiekunów zwierząt zabiera swoich pupili ze sobą na wakacje, weekendowe wyjazdy lub ferie. Jednak nie zawsze istnieje taka możliwość. Wszystko zależy od czasu podróży i ilości godzin spędzonych w samolocie lub pociągu. Istnieje również wiele innych czynników, które uniemożliwiają zabranie ze sobą ukochanego czworonoga. W takiej sytuacji niezbędne jest zadbanie o odpowiednią opiekę pod nieobecność właściciela. Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować osobę do pomocy oraz z jakich rozwiązań skorzystać – poznaj nasze sprawdzone wskazówki! Dowiedź się, na czym polega praca petsittera oraz jak powinna wyglądać opieka nad kotem podczas urlopu!

 

Gdy planujesz urlop

Odpowiednia opieka nad psem a urlop to kwestia, która spędza sen z powiek właścicieli czworonogów. Wielu pupili w czasie rozłąki potrafi mieć złe samopoczucie i odczuwać dyskomfort z powodu braku bliskiej osoby. Właściwa opieka, dbająca o odpowiednią aktywność, zabawę i utrzymanie dotychczasowego trybu dnia to podstawa, która pozwoli na zachowanie poczucia bezpieczeństwa i lepszy stan psychiczny zwierzęcia. Dla osób planujących zarówno weekendowy wyjazd, jak i dwutygodniowe wakacje, istnieje wiele możliwości, które ułatwiają organizację opieki podczas urlopu.

Jak zaplanować opiekę nad pupilami?

Planowanie wyjazdu i opieka nad psem czy kotem to kwestie, które powinny iść w parze. Już od momentu ustalenia daty urlopu należy pomyśleć o swoim pupilu. W dzisiejszych czasach dostępne możliwości opieki to przede wszystkim:

  • rodzina i znajomi;
  • usługi petsittera;
  • hotel dla zwierząt.

Wiele hoteli lub petsitterów może mieć napięty grafik, dlatego warto zorientować się wcześniej, by być pewnym, że Twój pies lub kot będzie miał odpowiednią opiekę podczas wakacji. Korzystanie z pomocy rodziny i znajomych również wiąże się z właściwie wczesnym planowaniem. W obu tych kwestiach istotne jest dogranie grafików, tak by czas urlopu nie kolidował z innymi rzeczami.

opieka-nad-kotem-wakacje

Usługi petsittera lub pomoc bliskich

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem, pozwalającym na zapewnienie opieki nad kotem lub psem jest rodzina i znajomi. Właściciele czworonogów bardzo często korzystają z ich pomocy, która polega na tymczasowym zmianie miejsca zwierzęcia lub regularnym odwiedzaniu go w domu, zapewnieniu atrakcji oraz dbaniu o potrzeby fizjologiczne. Niestety nie wszyscy mają możliwość skorzystania z pomocy najbliższych. Niektórzy opiekunowie chwalą sobie usługi wyspecjalizowanych petsitterów, którzy opiekują się zwierzęciem w domu czworonoga lub we własnym lokum. Plusem obu tych rozwiązań jest stały kontakt z człowiekiem, poczucie bezpieczeństwa oraz uwaga, której nie musi dzielić z innymi podopiecznymi. Wielu właścicieli, chcących zadbać o komfort i rozrywkę, decyduje się na połączenie obu tych możliwości – zostawiając psa u rodziny, wykupują dodatkowe spacery z petsitterem.

Hotel dla zwierząt

Hotel dla zwierząt to kolejna opcja, która w ostatnim czasie stała się bardzo popularnym rozwiązaniem, występującym w dwóch modelach. Pierwszy z nich to tzw. domowy hotelik, a usługa realizowana jest przez rodzinę, posiadającą swoje własne zwierzęta, Czas spędzony wspólnie odbywa się w formie zbliżonej do codziennych warunków. Drugim modelem jest hotel z wydzielonymi pomieszczeniami, w których psy mogą spokojnie odpoczywać. Pomimo regularnej aktywności i spacerów zwierzęta nie mają stałego kontaktu z człowiekiem, co może wpływać negatywnie na ich stan emocjonalny. Przy wyborze tego rozwiązania należy stopniowo przyzwyczajać zwierzę do rozłąki podczas krótkich wizyt.

Zabierz psa lub kota we wspólną podróż!

To oczywiste, że wielu właścicieli psów i kotów nie wyobraża sobie wyjazdu i wakacji bez swoich zwierząt. Dlatego też bardzo ważny jest ich bezpieczny transport. Dobrze dobrana torba transportowa dla psa lub kota to gwarancja komfortowej podróży zarówno pociągiem, jak i samochodem. Jeśli szukasz wysokiej jakości produktów – poznaj wszystkie modele dostępne na stronie rexproduct.com.

opieka-nad-psem-urlop

Porady dla miłośników czworonogów od Rexproduct

Nie od dziś wiadomo, że zarówno kot, jak i pies to przyjaciel człowieka. Ich przywiązanie widoczne na każdym kroku to odpowiedź na bezwarunkową miłość. Na blogu rexproduct.com znajdziesz wiele cennych rad i wskazówek, które pozwolą Ci bezproblemowe zaplanowanie wyjazdu ze swoim pupilem lub zapewnienie mu opieki pod Twoją nieobecność.

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0