Blog
Posted in

Legowisko dla kota – tak czy nie? Podpowiadamy!

legowisko-dla-kota
Posted in

Wyobraź sobie kota, który tak pewnie czuje się w swoim otoczeniu, że zawsze chodzi z podniesionym dumnie ogonem i z zaciekawieniem wita nowych gości. Ten zwierzak nie umyka speszony przed rozmaitymi dźwiękami. Przeciwnie – chętnie bada nieznane dotąd rzeczy z nonszalancją i luzem. Wiemy, że jako koci opiekun chcesz zapewnić swojemu pupilowi przestrzeń, w której będzie mógł czuć właśnie taką swobodę. Czy legowisko dla kota może pomóc w osiągnięciu tego celu? Oczywiście! Zobacz, dlaczego odpowiednie posłanie jest istotnym elementem wystroju we wnętrzach, w których żyją koty. Podpowiadamy też, jak wybrać idealny wariant dla Twojego pupila.

Czy kot potrzebuje legowiska?

Nie ulega wątpliwości, że koty to niezależne stworzenia, które lubią chadzać własnymi ścieżkami. Same decydują, gdzie udać się na drzemkę lub gdzie spędzić leniwe popołudnie. Z tego też powodu wielu opiekunów rezygnuje z legowiska dla kota. Uznają, że zwierzakowi wystarczy kawałek podłogi lub miejsce na kanapie. Każdy puszek z pewnością dostosuje się do takich warunków. A jednak własna przestrzeń pozwoli mu poczuć się bardziej swobodnie, przede wszystkim zaś – bezpiecznie. Odpowiednio dobrane posłanie posłuży nie tylko do spania, ale stanie się punktem obserwacyjnym i azylem, do którego pupil będzie mógł się udać, kiedy tylko zapragnie odrobiny spokoju.

Jakie są zalety zakupu legowiska dla kota?

Wiesz już, że chociaż kot bez legowiska może sobie poradzić, to warto zatroszczyć się o to akcesorium w swoim mieszkaniu, aby zapewnić zwierzakowi przyjazną przestrzeń. Co jeszcze sprawia, że tego typu artykuły okazują się tak przydatne w domach, w których żyją koty? Odpowiednie posłanie dla czworonoga niesie ze sobą wymierne korzyści zarówno dla pupila, jak i jego opiekuna:

 • pomaga kotu się wyciszyć i uspokoić – jest stałym elementem wystroju, przeznaczonym tylko dla niego,
 • umożliwia bezpieczną obserwację terytorium, dzięki czemu zwierzę czuje się pewniej w zamkniętej przestrzeni mieszkania,
 • minimalizuje ryzyko zniszczenia mebli – ugniatanie, drapanie czy ocieranie się zostaje ograniczone do konkretnego miejsca, co pozwala na zachowanie pozostałych przedmiotów w nienaruszonym stanie,
 • zmniejsza potrzebę usuwania kociej sierści z kanapy czy fotela.

legowisko-dla-kota

Jakie są rodzaje legowisk dla kotów?

W Rexproduct zauważysz, że oferujemy rozmaite ekologiczne legowiska dla kotów. Zasadniczo kocie posłania można podzielić na 3 kategorie:

 • zamknięte budki,
 • materace lub poduchy,
 • gniazdo z podwyższonymi brzegami.

Nie sposób określić, jaki typ jest najlepszy – wszystkie spełniają swoje zadania, a wybór odpowiedniego powinien być podyktowany preferencjami kota. Jeśli zwierzak lubi rozciągać się na całą długość podczas snu, lepiej sprawdzą się otwarte modele. Małym kociakom z kolei przypadnie do gustu gniazdo, którego brzegi uniemożliwią zsunięcie się w trakcie drzemki. Natomiast początkującym kociarzom polecamy up&down – to posłanie z podwyższonymi rantami, które w każdej chwili można zamienić w budkę.

Na co zwrócić uwagę, wybierając legowisko dla kota?

Znasz już preferencje swojego zwierzaka, zdecydowałeś się na konkretny typ i najwyższa pora dokonać zakupu. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na kilka aspektów:

 • wytrzymałość – kot będzie często drapał i ugniatał swoje posłanie; tylko solidne wykonanie i trwałe surowce zapewnią długie użytkowanie,
 • względy higieniczne – co jakiś czas będzie trzeba leżankę wyprać, upewnij się zatem, że pokrowiec da się zdjąć,
 • wymiary – dopasuj rozmiary posłania, aby zapewnić zwierzęciu komfort i wygodę,
 • wybierz ekologiczne legowisko dla kota – dzięki temu zadbasz również o środowisko,
 • postaw na materiały, które nie uczulają ani nie powodują podrażnień skóry.

Szukasz legowiska dla kota? Wybierz to od Rexproduct!

W Rexproduct oferujemy ekologiczne legowiska dla kotów, dzięki którym Twój pupil będzie mógł poczuć się swobodnie i pewnie. Wiemy, jak ważne jest zapewnienie odpowiednio przystosowanej przestrzeni zwierzętom. Dlatego dostępne u nas akcesoria zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach kotów – są odporne na wytarcia, mają zdejmowane pokrowce, a przede wszystkim odznaczają się solidnym wykonaniem. Przekonaj się, jak spokojnie i bezpiecznie poczuje się Twój czworonóg na wygodnym legowisku od Rexproduct.

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0