Blog
Posted in

Gryzaki dla psów – dlaczego warto je kupować pupilowi? Podpowiadamy!

gryzaki-dla-psow
Posted in

Pamiętasz, kiedy pewnego dnia wróciłeś do domu i zastałeś pogryzione buty lub kable? Denerwowałeś się wtedy i żałowałeś zniszczonych przedmiotów. Ten temat jest doskonale znany wszystkim psim opiekunom. Tymczasem takich historii można uniknąć. Prawda jest taka, że psa nie da się oduczyć gryzienia – to bardzo silny instynkt, od którego zależy prawidłowy rozwój psychofizyczny czworonoga. Zatem, zamiast zabraniać spełniania tej podstawowej potrzeby, podsuwaj pupilowi takie przedmioty, które nadają się do tego najlepiej – gryzaki dla psów. Zobacz, dlaczego warto na nie postawić i co sprawia, że gryzienie jest dla psów tak ważne.

Co sprawia, że psy tak kochają gryźć i żuć?

Naturalna potrzeba gryzienia i przeżuwania różnych przedmiotów wynika wprost z pierwotnego instynktu. Warto przy tym zauważyć, że czynności te nie są związane z jedzeniem. Nie chodzi zatem o posilenie się, a zostawianie dodatkowych smakołyków nie wpłynie na rozwiązanie problemu pogryzionych rzeczy i mebli. Lepszym rozwiązaniem są twarde gryzaki dla psów, które pozwolą na przeniesienie zainteresowania zwierzaka na specjalnie przystosowane dla niego akcesoria. Co jednak sprawia, że czworonożni przyjaciele tak uwielbiają gryźć różne przedmioty? Silne szczęki i zęby są podstawowym narzędziem psa podczas polowania czy walki. Regularne żucie twardych gryzaków pozwala na rozwój mięśni żuchwy, utrzymanie czystości zębów, a nawet rozładowanie stresu.

Gryzaki jako trening mięśni szczęki

Twarde gryzaki dla psów doskonale sprawdzają się jako akcesorium do treningu mięśni szczęki. Jest to istotne, ponieważ zwierzęta te nie przeżuwają pokarmu tak, jak roślinożercy. Odpowiednia siła nacisku i prawidłowa praca żuchwy są niezbędne, aby pupil mógł przyjmować jedzenie. To także ważny element w psiej komunikacji – np. właściwe ułożenie pyska modeluje głos przy szczekaniu, inny sygnał jest wysyłany przy zaciśniętych, a inny przy otwartych szczękach. Przy okazji też czworonóg pozbywa się kamienia nazębnego czy resztek karmy, jakie mogły pozostać między zębami. Dzięki gryzakom możesz zatem w prosty sposób zadbać o rozwój fizyczny psa oraz o jego zdrowie.

gryzak dla psa

Gryzaki jako szansa na rozładowanie stresu

Wspomnieliśmy wcześniej, że potrzeba gryzienia jest istotna także ze względu na rozwój psychiczny Twojego pupila. To prawda – gryzaki dla psów są doskonałym sposobem na rozładowanie stresu i wyciszenie emocji. W czasie żucia czy lizania wydzielane zostają hormony szczęścia – endorfiny. Dlatego też zauważyć można, że w stanie nadmiernego niepokoju, napięcia czy zdenerwowania, zwierzak sam chętnie sięga po przedmioty przeznaczone do gryzienia. Jeśli mu takich nie zapewnisz, wybierze te rzeczy, które samodzielnie uzna za odpowiednie. A zazwyczaj są to buty, kable czy obicia mebli. Zwłaszcza wtedy, gdy zostaje w domu bez opieki. Im większego lęku separacyjnego doświadcza, tym większa będzie potrzeba przeżuwania.

Gryzaki jako rozrywka

A skoro już mowa o psach, które często zostają same w mieszkaniu – te zwierzaki nie mogą się nudzić. Bez odpowiedniej rozrywki także zaczynają gryźć! Właśnie dlatego, że samo przeżuwanie rozmaitych przedmiotów jest dla nich fascynującym zajęciem. Możesz więc być pewny, że podczas kilku godzin bez opieki czy nadzoru Twój pupil poczuje potrzebę gryzienia. Lepiej pozwolić mu ją zaspokoić z pomocą twardych gryzaków dla psów niż liczyć na to, że tym razem wybierze dawno nienoszone trampki zamiast nowych pantofli.

Z tego też powodu warto mieć ze sobą gryzak wszędzie tam, gdzie spodziewasz się spędzić dłuższy czas. Znudzony pies będzie mógł zająć się swoją ulubioną czynnością, dzięki czemu nie będzie przeszkadzał i ciągnął do wyjścia, np. w kolejce do weterynarza lub podczas obiadu w restauracji.

Postaw na gryzaki od Rexproduct!

W Rexproduct wiemy, jak silna jest potrzeba gryzienia u każdego psa – niezależnie od jego wieku. Wspiera rozwój psychofizyczny zwierzaka i zapewnia rozrywkę w każdej sytuacji. Dlatego też w naszej ofercie znajdziesz miękkie i twarde gryzaki dla psów, które pomogą w zaspokojeniu tego instynktu. Przekonaj się, ile możesz zyskać wybierając nasze produkty. Zdecyduj się na wyjątkowe akcesoria dla czworonogów i ocal swoje meble przed zniszczeniem!

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0