Blog
Posted in

Podróż z psem. Jak bezpiecznie transportować czworonoga?

Posted in

Każdy posiadacz czworonoga chciałby czasem zabrać swojego psiego przyjaciela na wspólne wakacje albo wycieczkę z dala od domu. Podróż z psem może oznaczać wspaniałą przygodę, ale bywa też sporym wyzwaniem pod względem logistycznym. Dlaczego? Trzeba dobrze się do niej przygotować, aby uniknąć zbędnego stresu. Dotyczy to nie tylko pokonywania długich tras, ale także krótkich wyjazdów, np. do weterynarza. Dowiedz się, jak zapewnić swojemu pupilowi komfort i bezpieczeństwo w czasie transportu!

 

Czas na pierwszą podróż z psiakiem!

Często pierwsza wspólna podróż z psem to stres zarówno dla właścicieli, jak i zwierzaka. Jak przygotować się do wspólnego wyjazdu, by tego uniknąć? To proste! Przede wszystkim – nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę.

Przed podróżą zapoznaj swojego czworonoga ze środkiem transportu. Zacznij od zbudowania pozytywnych skojarzeń – zachęć pupila, żeby wskoczył do auta, zabierz go na kilkuminutową wycieczkę, a każde prawidłowe zachowanie nagradzaj np. smaczkami. Jeśli zamierzasz przewozić go w torbie lub transporterze, spraw by akcesoria te nie były dla psa niczym nowym. Postaw je w domu i trenuj z nim regularnie wchodzenie do środka na komendę, tak by kojarzyły się ze świetną zabawą!

Przygotowanie pupila do podróży

Jak jeszcze przygotować swojego czworonożnego przyjaciela do wyjazdu? Bezpieczna podróż z psem to nie tylko trening jazdy samochodem. O czym jeszcze warto pamiętać?

  • Zabezpiecz zwierzaka na wypadek jego ucieczki – zaczipuj go, a do szelek lub obroży dołącz adresówkę.
  • Nie karm swojego pupila na co najmniej godzinę przed wyjazdem.
  • Jeśli Twój pies cierpi na chorobę lokomocyjną lub bardzo stresuje się jazdą, poproś weterynarza o dobranie odpowiednich leków.
  • Pamiętaj o zabraniu ze sobą zapasu wody i miski.

Poza tym, jeżeli wybieracie się z pupilem za granicę, warto sprawdzić wcześniej, jakie dokumenty będą Ci potrzebne – np. paszport lub zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę.

Bezpieczny transport psiego przyjaciela

Pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia: aby podróż z psem była bezpieczna zarówno dla opiekunów, jak i czworonoga, zwierzaka należy starannie zabezpieczyć, korzystając ze specjalnych akcesoriów. Możesz postawić na:

  • plastikowy lub miękki transporter,
  • klatkę kennelową,
  • materiałową torbę transportową,
  • specjalny pas bezpieczeństwa przypinany do szelek,
  • matę do bagażnika lub na tylne siedzenie.

Duże psy mogą źle czuć się w transporterach – w ich przypadku warto postawić na matę lub pas. Z kolei mniejsze lub lękliwe czworonogi świetnie odnajdą się w miękkiej torbie transportowej. Na stronie internetowej Rexproduct znajdziesz modele, które z pewnością zagwarantują Twojemu pupilowi wygodną podróż. Zwierzaka należy transportować zawsze na tylnym siedzeniu lub w bagażniku (jeśli posiadasz auto typu combi). Jeżeli podróżuje w klatce, torbie lub transporterze, trzeba zabezpieczyć te akcesoria, by nie przesuwały się w niekontrolowany sposób.

Podróż transportem publicznym? Warto sprawdzić zasady

Nie każdy ma możliwość korzystania z samochodu, aby przewieźć swojego pupila – podróż z psem środkami transportu publicznego również jest możliwa! Przede wszystkim powinieneś jednak mieć pewność, że duża liczba bodźców, obecność wielu obcych ludzi i hałas nie będą zbyt stresujące dla Twojego psa. Zapoznaj się również dokładnie z regulaminem, jaki obowiązuje w danym środku transportu – pociągu, autobusie czy tramwaju. Być może będziesz musiał kupić swojemu zwierzakowi osobny bilet. Jeśli nie transportujesz psa w transporterze lub torbie, pamiętaj o smyczy i kagańcu.

 

Bezstresowa i bezpieczna podróż z Twoim pupilem

Niezależnie od tego, czy chcesz zabrać swojego ukochanego pupila ze sobą na wakacje, czy musisz przewieźć go do weterynarza, zadbaj o to, by oszczędzić stresu sobie i przede wszystkim jemu. Bezpieczna i komfortowa podróż z psem wymaga przygotowań. Należy nauczyć zwierzaka odpowiedniego zachowywania się w aucie lub środkach transportu publicznego, zaopatrzyć go w adresatkę i np. mikroczip, a także wybrać odpowiedni transporter. W naszym sklepie znajdziesz akcesoria dla psa, które doskonale sprawdzą się w czasie dłuższych i krótszych wyjazdów – nasza marka od lat projektuje produkty z myślą o potrzebach zwierząt domowych. Wybierz torbę transportową, w której Twój czworonożny przyjaciel wygodnie spędzi czas w trakcie podróży – i ruszajcie razem w świat!

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0