Blog
Posted in

Legowisko ortopedyczne – dobry wybór również dla psiego seniora

legowisko-dla-psa-seniora
Posted in

Wygodny i spokojny odpoczynek psa to niezbędny element regeneracji i utrzymania odpowiedniej kondycji. Niezależnie od wieku i aktywności Twojego pupila, właściwie dobrane legowisko może okazać się kluczem do zdrowych stawów i gwarancją spokojnego snu nawet podczas krótkich drzemek. Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć najlepsze legowisko ortopedyczne oraz z czego powinno być wykonane – poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę i niezbędne wskazówki. Sprawdź czym kierować się przy wyborze wygodnego posłania oraz zadbaj o komfort i zdrowie swojego ukochanego pupila.

 

Legowisko – szczególne miejsce w każdym domu miłośników zwierząt

Wybór legowiska dla psa to bardzo ważna kwestia, pozwalająca na zapewnienie pupilowi wygody i bezpieczeństwa. Wielu miłośników zwierząt zdaje sobie sprawę, z tego, jak cenne jest wsparcie odpowiedniej kondycji fizycznej psa. Oprócz ruchu, zabawy i aktywności na świeżym powietrzu, każdy pupil powinien mieć własne miejsce, przeznaczone do odpoczynku niezależnie od pory dnia. Dobrze dobrane i wykonane z wysokiej jakości materiałów legowisko to klucz do zdrowia i szczęścia. Bez względu na wiek i gabaryt zwierzęcia – posłanie powinno posiadać kilka ważnych cech, które gwarantują jego funkcjonalność i są wsparciem dla właściwej regeneracji.

legowisko-dla-starszego-psa

Legowisko ortopedyczne dla psa

Jeśli zastanawiasz się, czym właściwie jest legowisko ortopedyczne dla psa oraz jak znaleźć najlepsze rozwiązanie – oto kilka ważnych cech:

  • zapewnia dodatkowe wsparcie dla stawów i kości;
  • izoluje twardość podłoża;
  • posiada grube i trwałe wypełnienie;
  • jest stabilne;
  • umożliwia pamięć kształtu;
  • odciążą kręgosłup;
  • skutecznie podpiera ciało, nawet u psów z nadwagą;
  • wspiera regenerację i eliminuje ból.

Wygodne legowisko dla psa to nie kwestia rasy. Troska o odpowiednią kondycję oraz zdrowie nie powinna też ograniczać się do wieku. Każdy pupil zasługuje na wygodne miejsce do spania. Oczywiście, w niektórych przypadkach z biegiem czasu najlepszym rozwiązaniem okazują się specjalistyczne legowiska ortopedyczne, które wspomagają postawę i regenerację. Ich wybór powinien odbywać się świadomie. Dlatego, jeśli zauważysz, że Twój pies ma problem z wchodzeniem i wychodzeniem z posłania, jest spięty i ciężko porusza się po przespanej nocy lub często zmienia pozycje – koniecznie pomyśl o zakupie legowiska ortopedycznego.

Rozwiązanie dobre również dla psich seniorów

To prawda, że legowiska ortopedyczne cieszą się największą popularnością wśród psich seniorów. To właśnie oni wymagają największej troski i pomocy w utrzymaniu odpowiedniej pozycji podczas snu i odpoczynku. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji są posłania w formie materacy z pianką memory. Ten rodzaj legowiska umożliwia zachowanie odpowiedniego kształtu, które wspiera całe ciało, nawet gdy zwierzak się porusza.

Przy wyborze legowiska dla starszego psa należy zwrócić szczególną uwagę na wypełnienie, które powinno być grube i solidnie wykonane, jednak nie za wysokie, ponieważ może mieć on problem z wchodzeniem. Pamiętaj, że ważnym czynnikiem, decydującym o wygodzie jest również rozmiar. Zwierzę powinno mieć miejsce na swobodne rozciągnięcie ciała, które pozwala na odciążenie stawów. Istotną kwestią jest także pokrycie, zapewniające funkcjonalność i łatwe utrzymanie czystości. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będą legowiska ze zdejmowanym pokrowcem, który z łatwością może zostać wyprany w pralce.

wygodne-legowisko-ortopedyczne-dla-psa

Legowisko ortopedyczne, ale i stylowe

Wielu miłośników zwierząt podczas wyboru legowiska kieruje się również designem. Nowoczesne rozwiązania w wielu wariantach kolorystycznych pozwalają na potraktowanie posłania jako dodatkowej dekoracji wnętrza. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów oraz projekty nawiązujące do uniwersalnych wystrojów stają się must have w każdym domu. Specjalistyczne legowiska ortopedyczne to doskonała możliwość na stworzenie wygodnego posłania, które wzbogaci charakter każdego pomieszczenia.

Komfort pupila jest najważniejszy!

Jeśli szukasz wysokiej jakości rozwiązań, zachwycających charakterem – odwiedź naszą stronę i wybierz wygodne posłanie dla swojego psa! W naszej ofercie znajdziesz stylowe legowiska w najmodniejszych kolorach! Już teraz wybierz idealny wariant dla swojego pupila, dbając o jego spokojny sen.

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0