Kolekcja SOFTPET | Rexproduct

Kolekcja SOFTPET

Wspieramy ideę zrównoważonego rozwoju i wiemy, że troska o środowisko naturalne to obecnie konieczność. Staramy się wdrażać prośrodowiskowe nawyki w życiu codziennym, dlatego jeśli tylko pojawia się możliwość wykorzystania materiałów z recyclingu – od razu stają się one zamiennikiem dla tradycyjnych rozwiązań.

Stąd też pomysł wykorzystania wypełnienia do legowisk, wytworzogego w całości ze zużytych butelek PET. Pianka SOFTPET początkowo miała stanowić jedynie alternatywę dla powszechnie stosowanej pianki poliuretanowej. Szybko okazało się jednak, że właściwości pianki z recyklingu znacznie przewyższają znane nam do tej pory standardy.

Innowacyjna pianka SOFTPET jest antyalergiczna, nie zawiera metali ciężkich, nadaje się do mycia pod bieżącą wodą, nie ulega deformacjom. Nic więc dziwnego, że stała się podstawą do stworzenia legowisk z nowej kolekcji. Niech ekonawyki przejdą również na naszych pupili!

JAK POWSTAJE PIANKA SOFTPET?

Wszystkie legowiska z nowej kolekcji wypełnione są innowacyjną gąbką SOFTPET, przy produkcji której wykorzystano butelki z recyklingu.Ilość zużytych wtórnie butelek uzależniona jest od wymiaru produktu:

S 570g – 18 butelek PET o pojemności 1,5 L, M 740g – 23 butelki PET o pojemności 1,5 L, L 900g – 29 butelek PET o pojemności 1,5 L , XL 1240g – 39 butelek PET o pojemności 1,5 L,  2XL 1350g – 43 butelki PET o pojemności 1,5 L

 

 

 

 

Pianka SOFTPET wykazuje właściwości antyalergiczne, nie uczula, nie zawiera metali ciężkich. W przeciwieństwie do tradycyjnych pianek można ją myć pod wodą – nie pleśnieje i nie odkształca się. SOFTPET posiada uznany certyfikat OekoTex Standard 100, zapewniający o braku środków mających szkodliwy wpływ na zdrowie oraz bardzo wysokiej odporności na pot i ślinę.

Dajemy plastikowi drugie życie i wspólnie redukujmy odpady na wysypiskach śmieci. Świadomi producenci generują świadomych konsumentów, dlatego dokonujmy świadomych wyborów i dbajmy o środowisko razem ze swoimi zwierzakami.

Dbajmy razem o planetę i zdrowie naszych czworonogów!