Blog
Posted in

Jak często wymieniać legowisko dla psa?

Posted in

Dobrze dobrane legowisko jest bardzo ważne dla każdego psa. To od niego zależy jakość snu Twojego pupila, a nawet stan jego zdrowia! Niestety, nie jest to jednorazowy zakup – potrzeby Twojego zwierzaka zmieniają się z czasem. Szczeniak potrzebuje innego posłania niż dorosły zwierzak, podobnie psi emeryt, co oznacza, że co jakiś czas konieczna jest wymiana legowiska dla psa. Ponadto nawet najtrwalszy model nie jest wieczny, może się przecierać, odkształcać i tracić swoje właściwości (bywa, że Twój zwierzak nieco mu w tym pomaga). Dowiedz się, jak często wymieniać psie posłanie i jak rozpoznać, że nadszedł właściwy moment na zmianę!

 

Jedno z najważniejszych psich akcesoriów

Efektywny wypoczynek jest bardzo ważny dla każdego psa, niezależnie do wieku. Dorosłe zwierzęta przesypiają około 14 godzin dziennie, a szczenięta i psi seniorzy znacznie więcej! To czas, kiedy Twój pupil może zregenerować siły i wyciszyć się. Dobrze dobrane legowisko jest zatem dla psa bardzo istotne. Posłanie Twojego pupila musi być wygodne, higieniczne, bezpieczne i zapewniać mu komfort – w odpowiedni sposób podpierać kręgosłup, odciążać stawy i izolować od podłoża. Dlatego jego wymiana jest niezbędna zawsze wtedy, gdy przestaje spełniać swoją funkcję.

Legowisko dla psa – dopasowane do potrzeb pupila

Potrzeby Twojego pupila zmieniają się z czasem – zależą od jego wieku, kondycji, charakteru, a nawet wyglądu (nawet długość sierści ma znaczenie!). Może się więc okazać, że model legowiska wybrany dla młodego psa przestanie spełniać swoją rolę, kiedy stanie się on dorosły, a starszy pies zacznie potrzebować więcej prywatności niż dotychczas. Pod tym kątem możesz wymienić posłanie na:

  • materac lub poduszkę – dla psów, które lubią się swobodnie wyciągnąć i spać w różnych pozycjach, lub psich emerytów mających problemy z poruszaniem się;
  • legowisko z wysokimi rantami – dla pupili lubiących przytulne posłania,
  • model ortopedyczny/medyczny – dla psich seniorów i rekonwalescentów,
  • domową, miękką budę – dla zwierzaków, które są niepewne, potrzebują prywatności i bezpiecznego schronienia.

 

 

Wymiana legowiska zależy od sposobu użytkowania

Każdy pies jest inny i korzysta ze swojego posłania w inny sposób. Dlatego trudno powiedzieć jednoznacznie, jak często należy kupować nowe. Z całą pewnością wymiana legowiska dla psa jest konieczna, jeśli zauważysz, że:

  • wypełnienie nie układa się równomiernie, jest trwale odkształcone lub zbyt cienkie,
  • materiał zewnętrzny ma dziury, przetarcia i zmechacenia,
  • nie da się go doczyścić,
  • Twój pies z niego wyrósł i nie ma możliwości ułożyć się w nim wygodnie,
  • potrzeby pupila się zmieniły (pogorszył się stan jego zdrowia, jest już w podeszłym wieku) i konieczny staje się zakup modelu medycznego.

Jeżeli widzisz, że Twój pies spędza w swoim legowisku coraz mniej czasu, nie może znaleźć w nim wygodnej pozycji do spania, a nawet dokładne pranie i odkurzanie nie wystarcza, by je doczyścić – to znak, że czas na wymianę.

Jakość i utrzymanie legowiska dla psa w czystości to podstawa

Utrzymywanie legowiska dla psa w czystości jest bardzo ważne, szczególnie jeśli Twój pupil ma problemy zdrowotne. Wysokiej jakości posłania zazwyczaj obszyte są wodoodporną tkaniną lub posiadają ściągane pokrowce. Jeśli pies w okresie zimowo-jesiennym lubi się brudzić, ma problemy z utrzymywaniem potrzeb fizjologicznych lub jest po operacji i wymaga szczególnej troski, warto rozważyć wymianę legowiska na takie, które łatwo utrzymać w czystości.

 

 

Poszukujesz sprawdzonych akcesoriów dla swojego czworonoga?

Nawet ulubione legowisko Twojego psa nie jest niezniszczalne i raz na czas trzeba je wymienić. Każdy zwierzak inaczej traktuje swoje posłanie – niektóre spędzają w nim większość dnia , inne sypiają w nim tylko w nocy lub raz na czas, najmłodsze traktują je czasem jako… zabawkę. Od intensywności użytkowania, stanu zdrowia Twojego psa, a także jego charakteru zależy to, jak często konieczny będzie zakup nowego modelu.

Dzięki ofercie Rexproduct wymiana legowiska dla psa stanie się znacznie mniejszym wyzwaniem! Projektujemy akcesoria dla zwierząt z uwzględnieniem potrzeb zarówno czworonogów, jak i ich właścicieli – nasze propozycje to dowód na to, że nawet produkty dla pupili mogą łączyć funkcjonalność z nowoczesnym i stylowym designem. Sprawdź, czy znajdziesz w naszym sklepie idealne posłanie dla swojego psa!

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0