Blog
Posted in

Jak bezpiecznie podróżować z kocim towarzyszem?

podroz-z-kotem
Posted in

Wyjazd z psem, czy to do weterynarza, czy na wakacje, nie wydaje się niczym dziwnym – w większości psiaki dobrze znoszą dalsze trasy. Zupełnie inaczej jest z kotami! To zwierzęta, które cenią sobie własne terytorium i stresują się po opuszczeniu domu lub mieszkania. Zazwyczaj podróż z kotem jest więc sporym wyzwaniem. Przede wszystkim należy zatem zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które zapewnią zwierzęciu komfort i wygodę w czasie wyprawy – transporter lub praktyczną torbę transportową. Kota również można nauczyć spokojnego podróżowania. Dowiedz się, jak to zrobić!

 

Podróż z kotem – wyzwanie dla wielu opiekunów

Wymienić można bardzo wiele sytuacji, kiedy konieczne staje się bezpieczne przetransportowanie zwierzaka. Podróże z kotem bywają koniecznością, ale jeśli Twój pupil przestanie się ich bać – staną się przyjemne zarówno dla Ciebie, jak i dla niego. Największym źródłem stresu dla transportowanego zwierzęcia są nieznane bodźce o dużym natężeniu. Do tego dochodzi zamknięcie w ciasnym transporterze lub torbie transportowej, co dla kota oznacza brak możliwości ucieczki i schowania się w bezpiecznym miejscu. Nic dziwnego, że instynkt bierze górę i zwierzę zaczyna być sfrustrowane, zestresowane i wystraszone. Czy da się tego uniknąć?

Jak przygotować kota do planowanej wycieczki?

Grunt to właściwe przygotowanie! Podróż z kotem (o ile nie jest to awaryjna wyprawa do weterynarza) najlepiej zaplanować z dużym wyprzedzeniem. To da Ci czas na oswojenie zwierzaka zarówno z samym transporterem, jak i światem zewnętrznym. Jak przygotować swojego pupila do wyjazdu? Przede wszystkim:

  • zaopatrz się w wygodną torbę transportową dla kota lub transporter dopasowany rozmiarem do wielkości zwierzęcia,
  • postaw je w widocznym i łatwo dostępnym miejscu w domu, by Twój pupil oswoił się z ich widokiem i zapachem,
  • zachęć kota (najlepiej przy użyciu smakołyków), by sam wchodził do środka,
  • jak najczęściej zabieraj go na krótkie spacery w transporterze.

Pamiętaj, powtarzalne zdarzenia i rutyna dają zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa. Regularne podróże z kotem na niewielkich dystansach w transporterze, który Twój pupil zna i lubi, pozwalają wykorzystać zjawisko habituacji – czyli odwrażliwienia na konkretny bodziec.

torba-dla-kota

Bezpieczeństwo i komfort psychiczny kota podczas podróży

W czasie podróżowania ze zwierzęciem najważniejsze jest zadbanie o jego bezpieczeństwo. Na co zwrócić uwagę przed wspólnym wyjazdem? Przede wszystkim:

  • transporter lub torba transportowa dla kota powinny być wysokiej jakości, bez niebezpiecznych elementów, o dużej trwałości i odporności na zniszczenie,
  • zwróć uwagę, by w czasie podróży tego typu akcesoria były dokładnie zamknięte i stały nieruchomo,
  • zaczipuj swojego kota na wypadek, gdyby uciekł!

A jak zapewnić zwierzakowi komfort psychiczny podczas podróży? Kot najlepiej będzie czuł się w dobrze znanym transporterze, który umożliwi mu obserwowanie otoczenia, ale zapewni również prywatność. Dlatego tak dobrą opcją są torby transportowe. Kot może wystawić z nich głowę i kontrolować, co dzieje się dookoła, albo schować się w jej przytulnym wnętrzu.

Torba transportowa, która ułatwi wspólne wyprawy

Za wygodę Twojego pupila w czasie wyjazdu odpowiadają przede wszystkim dobrze dobrane akcesoria do transportu zwierząt. Doskonałym pomysłem jest zakup dobrze zaprojektowanej torby transportowej dla kota. To forma miękkiego transportera, który nie tylko pozwoli czworonogowi wygodnie się ułożyć, ale również umożliwi mu wyglądanie na zewnątrz. W ofercie Rexproduct znajdziesz nowoczesne produkty dla kotów, które zdecydowanie ułatwią Ci przewiezienie lub przeniesienie pupila w bezpieczny dla niego sposób, są łatwe do utrzymania w czystości i bardzo wygodne do noszenia.

torba-transportowa-dla-kota

Akcesoria dla zwierząt ułatwiające codzienność

Każdy koci opiekun chce, by wspólny wyjazd był komfortowy również dla jego pupila. Na szczęście to możliwe! Wystarczy trochę poćwiczyć i kupić odpowiednie wyposażenie. Aby uprzyjemnić podróż swojemu kotu, możesz włożyć do transportera jego ulubione akcesoria – dla zwierząt znane i lubiane przedmioty są często źródłem poczucia bezpieczeństwa. Może być to kocyk, poduszka lub ulubiona zabawka. Oczywiście pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością, w torbie transportowej musi zostać przecież miejsce… na kota! W naszym sklepie znajdziesz wyjątkowe produkty, dzięki którym Wasze wspólne podróżowanie będzie bezpieczne i przyjemne.

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0