Blog
Posted in

Ekologiczne akcesoria dla psa i kota. Poznaj 3 argumenty, dlaczego warto je wybrać!

Posted in

Jak troszczyć się o środowisko naturalne podczas kupowania wyprawki dla swojego zwierzaka? Na szczęście to bardzo proste! Wystarczy wybierać ekologiczne akcesoria dla zwierząt tworzone z biodegradowalnych, nietoksycznych materiałów, które podlegają recyklingowi. Tego typu produkty są przy tym w pełni bezpieczne dla czworonogów. Dowiedz się, dlaczego świadomy wybór jest tak ważny dla Ciebie, Twojego zwierzaka i środowiska!

 

Eko świadomość rośnie z roku na rok

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co kupuje: czy są to produkty ekologiczne, czy nadają się do recyklingu, jaki wpływ mają na środowisko i zdrowie. Świadome wybory są ważne w każdej dziedzinie życia – i zaczynają często stawać się udziałem również opiekunów zwierząt domowych. Pogarszający się stan środowiska naturalnego oraz powszechność artykułów zawierających szkodliwe substancje nie powinny być obojętne, dlatego tak ważne jest podejmowanie „ekologicznych” decyzji.

Ekologiczne akcesoria dla zwierząt

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii materiały, z których tworzone są ekologiczne akcesoria dla psa oraz posłania i budy dla kota, mają doskonałe właściwości i są trwałe. Wśród eko produktów dla zwierzaków znaleźć można wszystko, co przydaje się na co dzień. Świetnym przykładem jest nasza oferta obejmująca:

  • legowiska w kolekcji EKO– wraz z materacem w pięknych kolorach do wyboru, z wypełnieniem z antyalergicznej pianki SoftPET z materiałów z recyklingu,
  • miękkie budy – chatki w skandynawskim stylu, wykonane w całości z ekologicznych materiałów
  • antyalergiczne zabawki,
  • gryzaki – wykonane z etycznie zebranych porzuconych BIO poroży jelenia oraz liny z organicznej bawełny.

Propozycje Rexproduct to dowód na to, że ekologiczne akcesoria dla psów i kotów mogą mieć nowoczesny design i zachwycać kolorami. Oferujemy zarówno modele w jasnych, żywych barwach, jak i modnych, stonowanych odcieniach (szary, granat), jak np. składana buda PETHome czy posłanie SoftColor. Zielone legowisko dla psa? Żółte lub różowe posłanie? Nasze produkty z pewnością spełnią Twoje oczekiwania estetyczne!

Bezpieczeństwo Twoje i Twojego pupila

Kupując przypadkowe akcesoria pochodzące z masowej produkcji, narażasz swojego pupila na poważne choroby. Plastik, z jakiego są one wykonywane, często zawiera bowiem szkodliwe substancje. Marka Rexproduct skupiła się na produkcji ekologicznych akcesoriów dla zwierząt, które są w pełni bezpieczne zarówno dla czworonogów, jak i ich właścicieli. Proponowane przez nas ekologiczne produkty posiadają:

  • certyfikat OekoTex Standard 100 – co oznacza, że są wolne od szkodliwych składników,
  • certyfikat Global Recycled Standard,
  • wypełnienie ze specjalnej pianki SoftPET produkowanej z przetworzonych wtórnie butelek PET – jest ono odporne na działanie wilgoci, grzybów i pleśni, nie zawiera metali ciężkich oraz ma właściwości hipoalergiczne.

Eko akcesoria, czyli dbałość o los planety

Codzienne wybory zakupowe mają ogromny wpływ na stan środowiska. Szacuje się, że na swoje zwierzaki, w tym m.in. akcesoria dla psów i kotów Polacy wydają rocznie aż ok. 5,5 miliarda złotych! Oczywiście, spory procent tej kwoty to wydatki na karmę, jednak duży udział mają w niej również elementy wyprawki dla pupili: legowiska, zabawki, transportery. Im więcej produktów wykorzystujących materiały z recyklingu wybierzesz, tym większy będzie Twój udział w radzeniu sobie z problemem zaśmiecenia środowiska.

Akcesoria dla psa i kota na lata? Tylko te eko!

Większość dostępnych w sieciowych sklepach produktów dla psów i kotów to nietrwałe, plastikowe przedmioty, które szybko się niszczą i trzeba wymienić je na nowe, co oznacza wytwarzanie bardzo dużej ilości odpadów. Wybierając ekologiczne akcesoria dla zwierząt, aktywnie przyczyniasz się do poprawy tego stanu rzeczy – korzystasz z artykułów wykonanych z materiałów, które są bardzo wytrzymałe. Z pewnością będą służyć Tobie i Twojemu pupilowi przez długi czas! To doskonały sposób na zmniejszenie śladu węglowego – także tego, który pozostawia po sobie każdy pupil.

Ekologiczne wyposażenie dla Twojego zwierzaka

Proponujemy klientom najwyższej jakości ekologiczne akcesoria dla zwierząt, do których produkcji wykorzystujemy materiały pochodzące z recyklingu. To produkty w pełni bezpieczne zarówno dla czworonogów, jak i ich właścicieli, funkcjonalne, eleganckie i nowoczesne. W naszym sklepie znajdziesz zarówno urocze legowisko w kolorze pudrowego różu, jak i elegancką szarą budę, czy praktyczną torbę transportową. Wybór kolorów i wzorów jest szeroki. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że bycie eko wcale nie oznacza wyrzeczeń, a jedynie podejmowanie świadomych wyborów!

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0