Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa? Poznaj nasze porady! | Rexproduct

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa? Poznaj nasze porady!

Psy większość doby spędzają na odpoczynku lub śpiąc, dlatego tak ważne jest zapewnienie im do tego idealnych warunków. Zdrowy sen przekłada się bezpośrednio na kondycję zwierzaka. Dobór odpowiedniego posłania pozostaje zatem bardzo istotny – legowisko dla psa musi mieć odpowiedni rozmiar, umożliwiać czworonogowi przyjmowanie dowolnej, wygodnej dla niego pozycji oraz uwzględniać jego potrzeby zdrowotne. Sprawdź, na co konkretnie zwrócić uwagę przy wyborze!

Legowisko dla psa – bardzo ważny element wyprawki czworonoga

Dobrze dobrane legowisko dla psa to podstawa wyprawki – jest jedną z pierwszych rzeczy, jaką kupuje się dla szczeniaka lub pupila, które ma dopiero zamieszkać w naszym domu, zwłaszcza jeśli nie planuje się wpuszczać go na kanapę lub do łóżka. Jeśli nie wiesz, jak wybrać legowisko dla swojego pupila, pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinno być ono komfortowe dla niego samego – elegancki design i ładny kolor to oczywiście duże zalety, ale to potrzeby Twojego psa są tu najważniejsze.

Warto dobrze przemyśleć zakup legowiska

Zakup posłania dla pupila nie może być przypadkowy. Jak wybrać legowisko dopasowane do potrzeb swojego psa? Zwróć uwagę na:

  • rozmiar,
  • kształt,
  • potrzeby zdrowotne psa,
  • bezpieczeństwo i łatwość utrzymania materiału w czystości.

Rozmiar posłania musi być dopasowany do wielkości zwierzęcia. Kształt powinien odpowiadać pozycjom, w jakich najbardziej lubi spać Twój pupil. Jeżeli pies jest chory, starszy lub w trakcie rekonwalescencji, prawdopodobnie będzie potrzebował specjalnego posłania – np. wypełnionego pianką z tzw. efektem pamięci. Warto wybierać modele z antypoślizgowym dnem i zdejmowanym pokrowcem.

legowisko-dla-psa-1a

Legowisko szyte na miarę potrzeb Twojego psa

W naszej ofercie znajdziesz wiele posłań w różnych kształtach i rozmiarach – od prostych poduch, przez ekologiczne materace SoftPet, legowiska z miękkimi rantami Soft SoftColor, aż po budy o nowoczesnym designie. Dlaczego postawiliśmy na taką różnorodność? Jesteśmy producentem legowisk dla psów o różnych potrzebach. Zdajemy sobie sprawę, że ten element wyposażenia trzeba zawsze dobierać „na miarę” dla konkretnego zwierzaka.

Jakość wykonania i użyte materiały mają znaczenie

Zazwyczaj legowisko dla psa jest narażone na bardzo intensywną eksploatację. W końcu zwierzę nie tylko śpi w nim przez wiele godzin dziennie, ale często też bawi się na nim, przeciąga, przynosi tam smaczki i gryzaki. Powinno być zatem starannie wykończone, a obicie musi być wykonane z tkanin:

  • odpornych na zadrapania, przebicia, przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne,
  • odpornych na wodę – dzięki czemu nie przemokną, kiedy pies położy się na posłaniu po spacerze w deszczu lub załatwi potrzebę fizjologiczną – co zdarza się w przypadku szczeniąt, starszych lub chorych zwierząt;
  • łatwych w czyszczeniu – materiały powinny umożliwiać łatwe usunięcie sierści i różnego typu zabrudzeń, np. błota lub śliny.

Równie istotne jest wypełnienie najwyżej jakości. W naszych produktach stosujemy antyalergiczną piankę, kulkę silikonową, włókninę poliestrową lub piankę z efektem pamięci. To materiały o średniej twardości, które nie ulegają odkształceniom z upływem czasu. Zbyt twarde lub zbyt miękkie posłanie nie będzie wygodne dla psa.

ekologiczne-legowisko

Legowisko może być eko!

Jako doświadczony producent legowisk dla psa i kota zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że coraz więcej właścicieli zwierząt przywiązuje szczególną wagę do ekologii. Większość modeli w naszej ofercie wykonano częściowo z materiałów pochodzących z recyklingu – m.in. wypełnienie niektórych posłań to pianka poliestrowa SoftPet wyprodukowana z przetworzonych butelek PET. Ekologiczne legowisko dla psa to trwały i funkcjonalny produkt, bezpieczny dla zwierząt, hipoalergiczny, a przy tym odporny na działanie grzybów i pleśni.

Wyjątkowe i ekologiczne legowisko dla Twojego psa

Dbamy o to, by proponowane przez nas produkty były praktyczne, stylowe, wygodne i łatwe do utrzymania w czystości. Wszystkie projekty tworzymy z miłości do psów – znamy te zwierzęta bardzo dobrze i zależy nam na tym, by mogły wypoczywać komfortowo. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli ekologicznych legowisk dla psów wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Zaufało nam już wielu klientów nie tylko z Polski, ale i z wielu krajów Europy. Przejrzyj propozycje na stronie Rexproduct i wybierz najlepszy model dla swojego psiego przyjaciela!