Budka dla kota. Dlaczego takie legowisko to dobry wybór? | Rexproduct

Budka dla kota. Dlaczego takie legowisko to dobry wybór?

Wielu opiekunów kotów narzeka, że ich pupile nie chcą spać w swoich legowiskach. Często przyczyna takiego stanu może być bardzo prosta – posłanie nie odpowiada potrzebom zwierzęcia. Należy pamiętać o specyfice kociej natury. Dlatego tak dobrym wyborem będzie ekologiczna buda dla kota. Da ona czworonogowi poczucie bezpieczeństwa, pozwoli na dyskretną obserwację otoczenia i stanie się jego prywatną przestrzenią. Dowiedz się, jakie jeszcze zalety ma to rozwiązanie i z jakiego powodu zwierzęta tak bardzo je lubią!

Niestandardowe legowisko dla Twojego kota

Jako producent legowisk dla kota i psa wiemy dobrze, że idealne posłanie dla każdego z tych zwierząt będzie wyglądało nieco inaczej. Jako drapieżnik kot ma potrzebę prowadzenia stałej obserwacji otoczenia, czajenia się w ukryciu, a także posiadania bezpiecznego schronienia, gdzie w każdej chwili skryje się przed zagrożeniem lub po prostu będzie mógł się zrelaksować. Budki dla kotów spełniają te warunki – składają się ze stabilnych ścianek pokrytych przyjemnym w dotyku materiałem oraz wygodnego materaca, zapewniają ciszę i ciepło.

Powody, dla których warto zainwestować w budkę dla kota

Zazwyczaj ocieplane, wykonane z drewna lub styropianu budki stawia się dla kotów wolnożyjących. Wiele osób decyduje się na ich zakup, żeby ułatwić zwierzętom przetrwanie zimy. Jednak w naszej ofercie umieściliśmy modele typowo domowe, wykonane z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów – modułowe legowiska z serii „Up” oraz składane: PetHome i PetPocket. Dlaczego warto zainwestować w taką budkę?

  • Tego typu legowisko dla kota niewychodzącego stanie się wydzieloną, prywatną strefą na ograniczonym pod względem metrażu terytorium, które musi dzielić z ludźmi, a często również z innymi zwierzętami.
  • Dla kota wychodzącego budka może być przytulnym, bezpiecznym schronieniem ustawionym np. na tarasie.
  • Ekologiczne legowiska dla kotów w formie budki łatwo utrzymać w czystości, transportować (są składane), a przy tym świetnie się prezentują ze względu na nowoczesny design.

budka-dla-kota

Wyłącznie kocie terytorium

Koty to zwierzęta terytorialne. Potrzebują prywatnej przestrzeni, gdzie w razie potrzeby mogą schować się z dala od niebezpieczeństw. Budka dla kota świetnie sprawdza się tej roli. Zapewnienie takiego schronienia to również często ważny element terapii behawioralnej u zwierząt lękowych i niepewnych, ponieważ pozwala im budować pewność siebie i umożliwia zrelaksowanie się. Warto przy tym pamiętać o jednej ważnej zasadzie – jeśli w domu jest więcej kotów, legowisk powinno być tyle, ile zwierząt! To pozwoli uniknąć konfliktów i rywalizacji o zasoby.

Bezpieczny koci azyl

W jakich sytuacjach tego typu legowisko sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim warto zapewnić kotu tak wydzieloną przestrzeń, kiedy:

  • jest chory, starszy lub przechodzi rekonwalescencję – chowając się do budki, będzie mógł odizolować się od bodźców i odpocząć,
  • w domu mieszka małe dziecko – postawione poza zasięgiem malucha zabudowane legowisko dla kota będzie świetną kryjówką dla zwierzęcia,
  • planujesz przeprowadzkę – takie zmiany dla kotów bywają trudnym doświadczeniem. Posłanie tego typu będzie stanowiło znajome i bezpieczne miejsce na nowym terenie, co pozwoli zredukować stres.

legowisko-budka-dla-kota

Koniec kocich wizyt w szafie czy szufladzie

Jeśli Twój pupil ma tendencję do zasypiania w szafach, szufladach lub pudełkach – budka dla kota to doskonały wybór. Dzięki niej unikniesz obecności kociej sierści na ubraniach… przynajmniej w pewnym stopniu. Zwierzę, mając własną kryjówkę, z pewnością wybierze do spania właśnie ją. Na początku oczywiście kot może podchodzić do nowego legowiska nieufnie, jednak warto poświęć nieco czasu na to, by zachęcić go do wchodzenia do środka, np. wykorzystując zabawki lub dając mu smaczki.

Podaruj swojemu kotu własną przestrzeń!

Od lat jesteśmy producentem legowisk dla kotów i znamy doskonale kocią naturę. Kochamy zwierzęta i dbamy o ich komfort i zdrowy sen, a przy tym nie zapominamy o ich opiekunach – tworzymy praktyczne posłania – łatwe do utrzymania w czystości, nowoczesne i stylowe. Nietypowe ekologiczne budy dla kotów cieszą się popularnością wśród naszych klientów w całej Europie. Stosując bezpieczne materiały pochodzące z recyklingu, przyczyniamy się do ochrony środowiska. Sprawdź nasze propozycje dostępne w sklepie internetowym Rexproduct i wybierz legowisko, które Twój kot pokocha!