Blog
Posted in

3 oznaki, że Twój pupil potrzebuje nowego legowiska

nowe-legowisko-dla-pupila
Posted in

Wielu psich i kocich opiekunów może potwierdzić, że najukochańsze posłanie ich pupila to… to najbardziej zniszczone. Legowisko to dla psa lub kota bezpieczna przestrzeń, gdzie zwierzak może spokojnie wypocząć, schować się przed światem i nadmiarem bodźców, wyciszyć się i zrelaksować. Nic więc dziwnego, że czworonogi najlepiej czują się na posłaniu, które jest im doskonale znane, ponieważ przesiąkło ich zapachem, używają go od bardzo dawna i są do niego przyzwyczajone. Jako producent akcesoriów dla zwierząt wiemy jednak doskonale, że nawet najwyższej jakości legowisko nie jest wieczne. Dowiedz się, kiedy zakup nowego posłania staje się niezbędny!

 

Ulubione miejsce wypoczynku psa i kota

Posłanie to ulubione miejsce relaksu każdego zwierzaka. Jeśli legowisko dla Twojego psa lub kota zostało dobrze dobrane do rozmiaru zwierzęcia i odpowiada na jego potrzeby zdrowotne i psychiczne, z całą pewnością Twój pupil spędza w nim wiele czasu, często nawet większą część doby. Dlatego właśnie jakość posłania jest kluczowa – od niej zależy zdrowie i samopoczucie czworonoga. Jego wymiana jest konieczna, jeśli legowisko:

  • jest uszkodzone (ma rozdarcia, przetarcia),
  • posiada niemożliwe do usunięcia plamy i zabrudzenia,
  • odkształciło się.

Każdy z tych problemów wpłynie na komfort Twojego pupila. Źle ułożone wypełnienie nie będzie podpierać jego stawów i kręgosłupa, a jeśli utrzymanie higieny posłania stanie się niemożliwe, zacznie być ono siedliskiem baterii oraz pasożytów i przyczyną chorób skórnych. O tym, jak ważne jest dla zwierzęcia dobre legowisko, przeczytasz na blogu Rexproduct!

wygodne-legowisko-dla-psa

Widoczne pęknięcia i rozdarcia

Pierwszym sygnałem, że czas wymienić posłanie pupila, jest pojawianie się na powierzchni materiału pęknięć, przetrać i rozdarć. Są one zazwyczaj oznaką, że legowisko jest przez psa lub kota intensywnie użytkowane, a także wykorzystywane jako przestrzeń do zabawy. Tego typu uszkodzenia powstają w wyniku drapania tkaniny pazurami, kiedy zwierzak bawi się lub układa do snu, albo gryzienia, co z kolei bywa objawem nudy lub wymiany zębów, a w przypadku psów efektem braku dostępu do gryzaków.

Plamy, których nie można zlikwidować

Drugą przesłanką do wymiany posłania na nowe jest jego czystość. Niektóre legowiska dla psów i kotów są trudne do czyszczenia, nie nadają się do prania w pralce, są nieporęczne i usunięcie z nich zanieczyszczeń pozostaje niemal niemożliwe. Zdarza się również, że na posłaniu powstają trwałe plamy, np. jeśli ze względu na wiek lub stan zdrowia Twój pupil ma problem z utrzymywaniem potrzeb fizjologicznych. Wtedy zakup legowiska staje się priorytetem! Aby w przyszłości ograniczyć tego typu problemy, spraw swojemu zwierzakowi nowe posłanie:

  • ze zdejmowalnym pokrowcem, który można wygodnie wytrzepać i wyprać,
  • pokryte wodoodporną tkaniną,
  • z hipoalergicznym wypełnieniem odpornym na rozwój grzybów i bakterii.

Właśnie takie modele znajdziesz w ofercie Rexproduct! Ponieważ jesteśmy doświadczonym producentem akcesoriów dla zwierząt, wiemy, jak ważna jest możliwość łatwego utrzymywania legowiska w czystości.

ekologiczne-legowisko

Ograniczona przestrzeń

Czasem wymiana posłania staje się nieunikniona nie ze względu na jego stan, ale… rozmiar. Legowisko dla psa lub kota musi być dopasowane do jego wielkości, dlatego, kiedy w Twoim domu pojawia się nowy domownik – szczeniak lub kociak – powinien dostać nieduży model, w którym będzie czuł się bezpiecznie i przytulnie. Z czasem, kiedy Twój czworonożny przyjaciel będzie rósł i się rozwijał, zacznie potrzebować większego posłania, żeby móc swobodnie ułożyć się w ulubionej pozycji. Dotyczy to szczególnie legowisk z wysokimi rantami lub miękkich domowych bud.

Nowe, wygodne legowisko dla Twojego czworonożnego przyjaciela

Kiedy wreszcie przyjdzie czas na wymianę posłania, zadbaj o to, by zapewnić swojemu pupilowi nowy model w pełni dopasowany do jego potrzeb. Wtedy masz pewność, że od razu je polubi! W naszym sklepie znajdziesz różnorodne legowiska dla psa i kota marki Rexproduct, które Twój zwierzak pokocha od pierwszego wejrzenia… a właściwie spania. Jesteśmy producentem akcesoriów dla zwierząt od wielu lat i doskonale wiemy, czego potrzebują czworonogi, by efektywnie i zdrowo wypoczywać, a także czuć się bezpiecznie. Z nami wybierzesz dobre posłanie dla swojego czworonożnego przyjaciela!

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0