Blog
Posted in

Twój pies ma problemy zdrowotne? Wybierz legowisko ortopedyczne

Posted in

Problemy ortopedyczne u zwierząt mogą wynikać nie tylko z ich wieku, ale również nieprawidłowej diety, uwarunkowań genetycznych, kontuzji lub cech budowy anatomicznej związanych ze specyfiką danej rasy. Dobrze dobrane legowisko medyczne dla psa pozwoli Ci zadbać o profilaktykę i w razie potrzeby zapewnić pełen komfort, wygodę i bezpieczeństwo chorującemu pupilowi. Dowiedz się, czym charakteryzują się specjalne posłania ortopedyczne oraz kiedy warto zdecydować się na ich zakup!

 

Najlepszy przyjaciel każdego człowieka

Przez wiele osób zwierzęta domowe są traktowane jak przyjaciele lub wręcz członkowie rodziny. Każdy opiekun psa chce, aby jego pupil żył długo, nie chorował i cieszył się doskonałym samopoczuciem. Dlatego tak dużą wagę przywiązuje się obecnie do profilaktyki oraz jak najszybszej diagnostyki w przypadku pojawienia się problemów zdrowotnych u zwierzęcia – dotyczy to również schorzeń ortopedycznych. Dbanie o zdrowie czworonoga to nie tylko dieta i ruch, ale również dobór odpowiednich akcesoriów, które umożliwiają psu komfortowe funkcjonowanie na co dzień.

Legowisko ortopedyczne dla psa – kiedy się na nie zdecydować?

Zmiana posłania może okazać się konieczna, kiedy Twój zwierzak zaczyna chorować. Pamiętaj, jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy u swojego zwierzęcia, takie jak kulawizna i apatia, koniecznie skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Szybka diagnoza, wprowadzenie leczenia i dobranie odpowiedniego legowiska ortopedycznego, to dla Twojego psa szansa na lepsze samopoczucie i szybki powrót do zdrowia. Statystycznie schorzenia aparatu ruchu dotykają aż jednej piątej populacji zwierząt domowych! Najczęstsze choroby ortopedyczne wśród czworonogów to:

  • zwyrodnienia stawów,
  • dysplazja stawu biodrowego i łokciowego,
  • krzywica,
  • dyskopatia,
  • zapalenie stawów będące skutkiem chorób odkleszczowych.

Zakup specjalnego legowiska medycznego dla psa będzie dobrą decyzją również wtedy, gdy Twój pupil ma modzele i odleżyny, jest w trakcie rekonwalescencji po chorobie lub dochodzi do siebie po operacji. To czas, kiedy szczególnie potrzebuje wygody i poczucia komfortu oraz bezpieczeństwa. Tego typu posłania są łatwe w utrzymaniu w czystości – to ważne, gdy dbanie o higienę jest priorytetem po zabiegu chirurgicznym lub zwierzak ma problemy z utrzymywaniem potrzeb fizjologicznych.

Zalety legowisk medycznych dla czworonogów

Czym równi się legowisko medyczne dla psa od zwykłych modeli? Przede wszystkim wykonane jest z innych materiałów. Jego wypełnienie to wysokoelastyczna pianka z pamięcią kształtu, która daje doskonałe podparcie ciału zwierzęcia i dopasowuje się do jego budowy. Z zewnątrz tego typu posłania pokryte są łatwym w czyszczeniu pokrowcem. Główne zalety takich legowisk to:

  • odciążanie kręgosłupa, stawów i układu kostnego zwierzęcia podczas wypoczynku,
  • brak ucisku na poszczególne części ciała,
  • skuteczna izolacja od podłoża,
  • poprawa krążenia dzięki podtrzymywaniu odpowiedniej pozycji,
  • łatwe utrzymywanie higieny.

Jeśli chcesz przekonać się, jak wygląda prawidłowo zaprojektowane legowisko ortopedyczne dla psa, sprawdź naszą ofertę – modele LordZip lub Flat to doskonałe przykłady.

Bezpieczeństwo i komfort Twojego pupila

By uniknąć chorób dotyczących aparatu ruchu u swojego pupila, warto przede wszystkim postawić na profilaktykę. Wybierz posłanie, które umożliwi mu komfortowy wypoczynek bezpieczny dla jego stawów i kręgosłupa – najlepiej legowisko ortopedyczne. Dorosłe psy przesypiają ok. 12-14 godzin dziennie. Szczenięta spędzają w ten sposób jeszcze więcej czasu! Dlatego tak ważne jest zapewnienie zwierzętom posłania, które umożliwi im wypoczynek i zdrowy, nieprzerwany sen.

Nowoczesne akcesoria dla psów od Rexproduct

Marka Rexproduct oferuje wyłącznie najwyższej jakości akcesoria dla psów, ale w naszym asortymencie znajdą coś dla swoich pupili również opiekunowie kotów. Projektowane przez nas legowiska medyczne to nie tylko gwarancja komfortu, bezpieczeństwa i zdrowego wypoczynku dla Twojego czworonoga, ale również funkcjonalność i elegancki, nowoczesny design. Wiemy doskonale, że zapewnienie zwierzęciu idealnych warunków – zwłaszcza gdy jest chore – to naprawdę trudne zadanie. Dlatego tworzymy legowiska ortopedyczne na miarę zróżnicowanych potrzeb. Wybierz odpowiednie posłanie i spraw, by Twój pupil wypoczywał komfortowo!

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0