Blog
Posted in

Czy legowisko dla psa może być eko?

Posted in

Troska o środowisko naturalne przejawiająca się świadomym wybieraniem produktów powstających z materiałów z recyklingu to coraz silniejszy trend w wielu branżach – również zoologicznej. Bardzo popularne stają się między innymi ekologiczne akcesoria dla psów i kotów, na przykład legowiska. „Moda” na ekologię może pomóc nie tylko środowisku naturalnemu. Dowiedz się, jakie korzyści niesie dla Ciebie i Twojego czworonoga!

Życie w stylu eko jest coraz popularniejsze

Ślad węglowy to negatywny wpływ, jaki każdy człowiek wywiera na środowisko naturalne. Posiadanie czworonoga może przyczynić się do znacznego zwiększenia tego efektu. Jak tego uniknąć? Wystarczy wybierać dla swojego psa lub kota produkty eko. Wiele osób zwraca uwagę na to, by kupować artykuły spożywcze i towary pochodzące ze zrównoważonej produkcji. Właściciele zwierząt również coraz częściej dbają o to, by z takim samym podejściem kompletować wyprawkę dla swoich pupili. Dotyczy to nie tylko karmy, ale także ekologicznych akcesoriów dla psów i kotów.

Ekologiczne akcesoria dla zwierzaków

Trend, by jak najmniej szkodzić planecie poprzez codzienną konsumpcję, zaczyna być coraz bardziej widoczny również w branży zoologicznej. Jak można zadbać o to, by posiadanie psa nie miało negatywnego wpływu na środowisko? Wystarczy wybierać:

  • trwałe akcesoria, które służą przez długi czas – nie trzeba ich często wymieniać, co pozwala ograniczyć ilość odpadów,
  • ekologiczne legowiska dla psów i inne elementy wyposażenia produkowane z tworzyw z recyklingu,
  • karmy wysokiej jakości,
  • biodegradowalne woreczki na odchody,
  • zabawki tworzone z naturalnych materiałów.

 

Legowisko dla psa też może być eko!

Jako producent legowisk postanowiliśmy udowodnić, że nawet posłania mogą być eko, nie tracąc przy tym efektownego wyglądu i w pełni zaspokajając psie potrzeby. Stosowane przez nas w niektórych modelach posłań wypełnienie, czyli pianka SoftPET, powstaje w procesie upcyclingu z przetworzonych butelek PET – ich liczba zależy od wielkości materaca. To oznacza nie tylko powtórne wykorzystanie plastiku, ale również ograniczenie emisji dwutlenku węgla podczas produkcji.

Dodatkowo należy znaczyć, że wypełnienie z takiego tworzywa jest hipoalergiczne, miękkie, odporne na pleśń i grzyby i nie odkształca się nawet przy intensywnym użytkowaniu. Pianka powala nam tworzyć posłania o zróżnicowanym kształcie – od prostych materacy, przez legowiska z wysokimi rantami, aż po budy.

Świadomy wybór w trosce o planetę, ale i pupila

Podczas zakupów dla zwierzaka, warto pomyśleć o losie planety. Legowiska, które znajdziesz w Rexproduct posiadają certyfikat Oeko-Tex®, który gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo wyrobów włókienniczych.

Kolejnym, najlepszym przykładem na to, że ekologia może iść w parze z funkcjonalnością, jest proponowane przez nas ekologiczne legowisko dla psa z serii PETHome. To domowa buda o nowoczesnym, stylowym designie, która stanie się ozdobą każdego pomieszczenia, a przy tym doskonale spełni swoją funkcję jako praktyczne i wygodne posłanie. Jakie są zalety tego modelu?

  • Minimalistyczny, prosty i uniwersalny kształt nawiązujący do klasycznych bud,
  • materiały z recyklingu (wypełnienie SoftPET), łatwe do utrzymania w czystości, miękkie i przyjemne w dotyku, odporne na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia i wilgoć,
  • przytulne wnętrze – pies czuje się w tym legowisku bezpiecznie, może się wyciszyć i schować
  • szybki i niekomplikowany montaż,
  • nieduża waga i możliwość rozmontowania – dzięki czemu posłanie łatwo przetransportować.

Takie legowisko świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jako wydzielona, prywatna przestrzeń, jak i na tarasie, by zwierzę mogło odpocząć po szaleństwach w ogrodzie. Pozwoli Twojemu pupilowi w pełni się zrelaksować i odciąć od bodźców, gdy tego potrzebuje – produkt doskonale sprawdzi się m.in. dla lękliwych psów. Jeśli wolisz akcesoria o nieco bardziej nietypowym designie, sprawdź linię bud PETPocket.

 

Warto żyć w zgodzie z naturą

Funkcjonalność, ekologia i stylowy, nowoczesny design – to wszystko udało nam się połączyć w naszych projektach. Aktywnie działamy na rynku jako producent legowisk dla psa i kota, tworząc nowe projekty, podążamy za współczesnymi trendami. Rozumiemy, jak ważna jest troska o środowisko naturalne i ponowne wykorzystywanie plastiku, który – wyrzucany – staje się powoli problemem cywilizacyjnym. Proponowane przez Rexproduct ekologiczne akcesoria dla psów to trwałe i funkcjonalne produkty. Sprawdź, jak dzięki nam możesz zadbać o środowisko naturalne – i o swojego psa!

Join the conversation

TOP
Mój koszyk 0